T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’ NIN 02.06.2020 TARİH VE 8680 SAYILI GENELGE UYARINCA:

1-) Tesis bünyesinde (yeme içme faaliyeti dışında) misafirlerimizin ve personelimizin “MASKESİZ DOLAŞMASI KESİNLİKLE YASAKTIR.” Misafirlerimizin ve personelimizin maske ihtiyacı resepsiyon görevlisi tarafından temin edilecektir.

2-) Misafirlerin ateşi ölçülmeden check/in işlemi gerçekleştirilmeyecektir.Misafirlerimiz hem diğer misafirlerimizle hem de tesis personeliyle sosyal mesafe kuralı olan 1,5 metre kuralını ihlal etmemeye özen gösterecektir.

3-) Tesis bünyesinde açık büfe/çay-kahve otomat ya da servis üniteleri kullanılmayacak, yiyecek ve içecek servislerinde sosyal mesafe kuralı korunmaya çalışılacaktır.

4-) Tesis personelinin yiyecek ve içecek servislerinde maske ve eldiven kullanması zorunludur.

5-) Tesis personeli, ellerini su ve sabunla sık sık yıkayacak (20 sn.), gerek gördüğü hallerde maske ve eldivenini değiştirecektir.

6-) Tesis bünyesinde bulunan tüm kapalı alanlar tesis personeli tarafından sık sık havalandırılacak ve hava sirkülasyonunun oluşması sağlanacaktır. İlgili bölümler 2 saatte bir dezenfekte edilecektir.

7-) Yiyecek ve içecek servisinden sonra tesis personeli tarafından kullanılan tüm malzeme ve ekipmanlar (masa, sandalye, örtü vb.) dezenfekte edilecektir.

8-) Misafirler tarafından kullanılan odalar, havalandırılmadan ve gerekli dezenfeksiyon işlemleri sağlanmadan (tv kumandası, kapı/pencere kolları, çekmece kulpları, telefon vb. dahil) yeni misafir girişine kapatılacaktır.

9-) Alkollü/alkolsüz içecek servislerinde (oda servisi dahil) tüm içecekler hem şişe/kutu hem pipet hem de bardak ile servis edilecektir. Misafir talep ettiği takdirde içecek servisi tek kullanımlık kağıt/karton bardak ile yapılacaktır.

10-) Yiyecek servislerinde tek kullanımlık tuz/karabiber/pulbiber/ketçap-mayonez ve ıslak mendil kullanılacaktır.

11-) Yiyecek servislerinde masalara kişi başı pet şişe su konulacak, misafir talep ettiği takdirde cam bardak ya da tek kullanımlık kağıt/karton servisi yapılacaktır.

12-) Tesis bünyesinde okey/tavla/kağıt vb. oyunların bulundurulması yasaktır.

13-) Tesis bünyesinde kovid-19 şüphelisi görülen misafir ve personel ivedilikle koronavirüs sorumlusuna bildirilecektir.

14-) Sandalye ve oturma gruplarında kumaş minder, misafirler için şal vb. kullanılmayacaktır.

15-) Kullanılmış maske ve eldiven tesis içinde bulunan kırmızı çöp kutularına atılacaktır.

16-) Oda anahtarları, pos cihazı, kalem resepsiyon zili vb. kullanım sonunda dezenfekte edilecektir.

17-) Bu tesisin koronavirüs sorumlusu olarak B. Ethem Şenel görevlendirilmiştir.

Arayınız

0 (248) 618 04 80